Kolorowe bieganie!

Letnie zawody biegowe – Sierpień 2014


Jakiś czas temu przedstawiłem Wam swoją listę fajnie zapowiadających się biegów w wakacyjnym czasie na miesiąc lipiec a dzisiaj prezentuję jej dalszą część czyli imprezy biegowe w sierpniu. Są to wyłącznie moje typy dla Was – mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu i być może wybierzecie się na któryś z biegów …

A na początek dla przypomnienia i dla tych, którzy nie czytali. Pierwsza część imprez biegowych: „lipcowe zawody biegowe„.

Sierpień 2014:

21 międzynarodowy Bieg św Dominika  (2014.08.02)

sierpien1Bieg odbędzie się na początku sierpnia w Gdańsku jako jeden z punktów jarmarku dominikańskiego. Coroczna impreza na dystansie 5km gromadzi nie tylko dużą liczbę biegaczy ale również widzów gdyż bieg odbywa się nie gdzie indziej jak w sercu Gdańska czyli na gdańskiej starówce. META jest usytuowana przy samym neptunie zatem jest to niecodzienna okazja na oryginalny bieg. Bieg ma swoje wady i zalety. Nie jest niestety idealny a organizatorzy raczej nie słuchają biegaczy i w kolejnych edycjach za dużo się nie zmienia ale mimo tego moim zdaniem warto się wybrać na bieg chociaż raz ponieważ gdańska starówka to jedno z tych miejsc które warto na swojej biegowej liście odhaczyć :) Ja już to zrobiłem, zresztą sami zobaczcie jak było w zeszłym roku: „20 Bieg św. Dominika„.

Strona biegu: http://www.biegdominika.com

II lubuski maraton szlakiem wina i miodu (2014.08.23)

sierpienStrona biegu być może nie jest rewelacyjna ale … gdyby był to półmaraton to nie wahał bym się wystartować. Czytałem recenzje z zeszłego roku i ludziom się podobało. Trasa biegu prowadzi przez lubuskie winnice dzięki czemu mijamy same piękne widoki. Jako, że winnica to jest moje marzenie to bieg jest jak dla mnie idealny. Czytałem, że na punktach regeneracyjnych znajdziemy oprócz wody winogrona oraz… miody pitne i oczywiście wino! Jest to zatem bieg dla „wytrwałych” i raczej nie dla ścigaczy. Moim zdaniem ma jedną dużą wadę… jest to maraton a nie półmaraton. Przez to, że wielu biegaczy przygotowuje się na jesienny start w maratonie to chcąc nie chcąc wielu nie może wystartować w tym. Ale może kiedyś… kto wie :)

Strona biegu: http://maratonwinnic.pl

I Bałtycki Półmaraton brzegiem morza (2014.08.30)

Przyznacie chyba, że nad polskim morzem nie uraczymy zbyt wielu imprez biegowych ? Szkoda ale na szczęście z roku na rok trochę się to zmienia. I właśnie dlatego ucieszyłem się, że od tego roku będzie można nie tylko pobiec półmaraton ale do tego nad samym morzem. Trasa bowiem wiedzie w 100% po plaży :) Można więc i pobiegać i … ochłodzić się w morzu :) Półmaraton będzie rozgrywany pierwszy raz ale wraz z nim będzie już V Bałtycki Maraton brzegiem morza. Limity nie są duże zatem kto pierwszy ten lepszy ;) Impreza kameralna. I szkoda tylko, że nie ma żadnej strony internetowej czy chociażby logo biegu. Regulamin oraz zapisy znajdują się pod poniższym linkiem.

Strona do zapisów: „Maraton brzebiem morza

Półmaraton praski (2014.08.31)

sierpien2Impreza biegowa hucznie rozgłaszana jako najszybszy półmaraton w Polsce. Duże firmy, dedykowane treningi pod półmaraton czy wyjazdy grupowe w góry. Robi wrażenie i gdy tylko nie trasa, która zawiodła chyba dużą część potencjalnych zainteresowanych mogło by być BARDZO ciekawie. A tak to jest po prostu ciekawie. Sam planowałem stawić się w stolicy w celu pobiegnięcia w biegu ale jak tylko poznałem trasę to zmieniłem zdanie. Gdybym mieszkał w stolicy to pewnie mimo wszystko bym pobiegł ale jeżeli mam wydać kilkaset złotych (dojazd, nocleg, itd) no to trochę jak dla mnie za dużo. A o co chodzi z tą trasą ? Może i jest najszybsza ale prawdopodobnie również najnudniejsza. I jak mawiają warszawiacy „Pragi” w niej tyle co nic. Trasa to dwie proste, które gnają przez dwupasmówkę. Ani miasta nie zwiedzimy ani prawdopodobnie nie uraczymy żadnych kibiców. Mimo tego bieg ciekawy, choć już nie dla mnie. Ja chyba stawie się nad morzem ;)

Strona biegu: http://www.polmaratonpraski.pl

ps. jeżeli jeszcze nie jesteś na moim fanpage to zapraszam do polubienia.
Dzięki temu na bieżąco otrzymasz informacje o nowych wpisach i nie tylko :)
http://www.facebook.com/Stingbiega

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *