Tropical Islands

VIDEO BLOG: TROPICAL ISLANDS


Pewnie wielu słyszało o tropikalnej wyspie w niemczech ale nie wszyscy mieli okazję tam być. Ja byłem i naprawdę wielkie łał ;) Ale co to takiego jest ta wyspa ? Otóż „wyspa” to tak naprawdę wielki (największy w europie) wodny park rozrywki, który znajduje się w powojskowym hangarze (również największym w europie) …

Hangar jest naprawdę gigantyczny, cytując opis z oficjalnej strony:

„… hala Tropical Islands ma 360 metrów długości, 210 metrów szerokości i aż 107 metrów wysokości! Nowojorska Statua Wolności mogłaby się w niej zmieścić na stojąco, a paryska Wieża Eiffla na leżąco. Na powierzchni 66.000 m² zmieściłoby się 8 boisk do piłki nożnej …”.

Jest to więc naprawdę wielgachne przedsięwzięcie :) Oprócz laguny, sztucznej 100m plaży oraz milionów litrów wody znajduje się tutaj las tropikalny. Oczywiście również największy w Europie. Oprócz tego domki i namioty w których można przenocować na plaży. Kilka restauracji, barów, sklepy, wielka strefa SPA, zjeżdżalnie, place zabaw i mnóstwo innych rzeczy. Naprawdę nie ma czasu na nudę a żeby jeszcze bardziej Wam pokazać wielkość tego hangaru to powiem jeszcze, że w Tropical Islands można sobie polatać balonem !

Tropical Islands otwarty jest 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Pisałem, że można wykupić sobie nocleg w domku bądź kolonialnym namiocie (niestety nie jest to tania opcja). Oczywiście tak jest bo wyspa „żyje” swoim życiem również w nocy. W nocy są tutaj różne spektakle taneczno świetlne a cały obiekt jest oświetleniem dostosowany do rajskiej wyspy nocą. Generalnie można sobie przyjechać na tygodniowe wakacje bez potrzeby wychodzenia. Kopuła hangaru jest zrobiona z takiego materiału co przepuszcza promienie słoneczne i siedząc na plaży można naprawdę się opalić!

A jak za to wszystko się płaci ? bardzo prosto. Przy wejściu otrzymujesz opaskę na rękę i wszystko co kupisz, zjesz itd jest odnotowywane kliknięciem w opaskę. Przy wyjściu regulujesz dopiero rachunek. Jest to więc bardzo fajne ułatwienie ale jednocześnie łatwo można się zapędzić i wydać za dużo ;)

Jak tam trafić ?
„Wyspa” leży 60km na południe od Berlina, zatem bardzo blisko Polski. Dojazd jest bardzo przyjemny ponieważ cały czas (już z Polski) jedziemy autostradą. I tak np z Poznania to zaledwie 2 i pół godzinki drogi :)

I tak właśnie zrecenzowałbym to czym jest tropikalna wyspa. A dopełnieniem niech będzie film amatorski, który sam sobie nakręciłem i zmontowałem :) miłego oglądania, mam nadzieję, że się spodoba :)

ps. Jako ciekawostkę podam jeszcze, iż czytałem, ze w tym roku mają powiększać teren parku rozrywki, tym razem na zewnątrz :)

ps. jeżeli jeszcze nie jesteś na moim fanpage to zapraszam do polubienia.
Dzięki temu na bieżąco otrzymasz informacje o wpisach oraz o tym co u mnie słychać :)
http://www.facebook.com/Stingbiega

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *